Style Visitors Volume 12:Dila Tarkan

27 Mart 2017

in The Look

DİLA TARKAN

Bluz: Mybestfriends

Etek: Mybestfriends

Ayakkabı: Adidas

 • Merhaba Dila. Bize biraz kendinden bahseder misin? Neler yapıyorsun?
  Merhaba, tabi ki. 7 Ekim 1991’de İstanbul’da doğdum. Ben 15 yasındayken ailece Vancouver, Kanada’ya taşındık ve liseyi orada okudum. 2010’da London College of Fashion’da bir sene Fashion Management okuduktan sonra New York’ta  Parsons New School of Design’a transfer oldum. Bir köpeğim var adı Peanut, Onu New Jersey’de bir barınakta buldum. Kendisi gerçekten dünyanın en uysal en tatlı kopeğidir. O günden beri birlikte yaşıyoruz ve geziyoruz. Mayıs 2014’te Design and Management bölümünü bitirip mezun oldum. Mezuniyetimden sonra İstanbul’a döndüm ve Ekim 2014’te Dilasima Group’ta MAX&Co. ve Marina Rinaldi’nin Marka Müdürü olarak çalışmaya başladım. Şu an Dilasima Group Markalar Direktörüyüm.

   

   

 • “Mutlaka yapmalıyım” dediğin hedeflerin neler?
  Mutlaka yapmalıyım dediğim şey, aile işimizi devam ettirip başarılı bir iş kadını olmak. Babamın sıfırdan kurduğu ve bize yaşattığı bu güzel hayat ve imkanları aynı şekilde devam ettirebilmek ve daha da büyütebilmek en büyük hedefim. Onun dışında kesinlikle yapmak istediğim bir başka şey ise sokak hayvanları için bir proje yapmak, mümkün olursa ileride barınak/çiftlik tarzı bir yer açmayı çok isterim.

   

 •  Instagram, Twitter, YouTube, Snapchat, Facebook gibi sosyal ağlardan en çok hangisini kullanıyorsun?
  En çok Instagram sonar da Facebook’u kullanıyorum. Bir ara Snapchat çok kullanırdım ama Instastory çıktığından beri snapchat kullanımım baya azaldı. Twitter’a da arada bir bakıyorum.

   

   

 • Asla asla neyi giymezsin?
  Asla demeyi açıkcası çok sevmem çünkü hayatta karşımıza ne çıkacağı belli olmaz, bütün düşüncelerimiz bile zamanla değişebiliyor. Asla giymem dediğim birşey yok ama klasik giyinmekten hoşlanmadığım için ceket, gömlek ve pantolon yada etek takım konseptini aşırı moda olmadıkça giyiceğimi sanmıyorum 🙂

   

   

 • Spor yapıyor musun ? Yapıyorsan hangi spor?
  Evet haftada 2-3 gün yapıyorum. Genelde pilates ve functional karışık olarak yapıyorum. Çok tatlı Ceren diye bir trainerım var onunla birlikte ders yapıyoruz.

   

   

 • Tarzını nasıl tanımlarsın?
  Ben kendi giyim tarzımı casual-chic olarak adlandırıyorum. Renk kullanmayı çok seviyorum, eğer full siyah giyinmişsem, üzerimdeki bir aksesuarın renk katmasına önem veririm. Renklerin benim ruhumu yansıttıgını, beni daha dinamik ve eğlenceli kıldığını düşünüyorum. Desenler de vazgeçilmezlerimden. Çoğu zaman başkaları için riskli sayılabilecek parçaları seviyorum.

   

   

 •  Bu sene seyahat programında hangi ülke ve şehirler var?
  En yakında Amerika var. Nisan ortası gibi Coachella için Amerika’ya gidiyorum. Ordan da New York, Miami, Los Angeles gezmeyi düşünüyorum. Eğer vakit bulabilirsem Vancouver’a da çok gitmek istiyorum. Neredeyse 3 senedir gidemedim ve çok özledim. Onun dışında İtalya’ya iş seyahatlerim var ve birkaç arkadaşımın yazın İtalya’da düğünleri var. Şimdilik planlanan seyahatlerim bu şekilde. 🙂

   

   

 • Dünyada sana en çok ilham veren bloggerlar kimler?
  Sık takip ettiğim ve ilham aldığım çok blogger yok açıkçası. Ben daha çok sokak stilinden ilham alıyorum. Instagram bunun için inanılmaz bir mecra, farklı insanların kıyafetleri nasıl kombinlediğini görmek artı seyahat ederken gördüğüm yeni kültürler ve tanıştığım insanlardan ilham alıyorum.

   

   

 •  Sevdiğin markalar veya tasarımcılar kimler?
  Moschino büyük heyecanla takip ettiğim markalar arasında! Jeremy Scott’un tasarımlarına bayılıyorum, benim kişiliğime ve zevkime en yakin bulduğum tasarımcı olabilir. Onun dışında MAX&Co. benim için vazgeçilmezlerden. Çünkü çok geniş bir koleksiyonu var, genelde sezonun bütün trendlerini bünyesinde bulunduran ve bir çok renk opsiyonu sunan bir marka. Furla da en sevdiğim çanta markaları arasında, çok eğlenceli ve genç modelleri var ve inanılmaz özel renkler sunabiliyor. Fendi’ye de bayılıyorum! Karl Lagerfeld inanılmaz bir tasarımcı. Tasarımlarını büyük bir heyecan ve hayranlıkla takip ediyorum. Mira Mikati ve Anya Hindmarch’ın tasarımlarını da cok beğeniyorum renkleri ve desenleri bana cok hitap ediyor. Son olarak bu aralar Miu Miu ve Gucci de yakından takip ettiğim markalar arasında.

   

   

 • Moda Tutkusu’nun konuğu olmak nasıl bir duygu?
  Blogunuzu eskiden beri takip ediyorum ancak sizinle yeni tanışma fırsatımız oldu. İkinize de bayıldım, çok sıcakkanlı ve tatlıydınız. Benim için çok keyifli bir deneyim oldu, çok teşekkür ederim beni konuk aldığınız için.


Leave a Comment