Style Visitors Volume 6:Eliz Sakuçoğlu

28 Kasım 2016

in The Look

eliz1

 

ELİZ SAKUÇOĞLU

Elbise: Mybestfriends
Kemer: Beymen

1.Eliz Moda Tutkusu’na hoş geldin!Biz yayınlamadan paparazzilere yakalandık biliyorsun.Trafiği altüst ettiğin doğru mu?
:))) Evren o gün , o dakikalarda bizim için çalıştı adeta… Geçen üç beş araba oldu elbet ama onlarda bizimle eğlendi …

2.Şu anda ne iş yapıyorsun?
Marka işbirliklerim var , mesela en son IZUMI LUXURY için tasarladığım kapsül Spor ve Bikini koleksiyonu şuan satışta. Çok güzel geri dönüşler aldık ve almaya devam ediyoruz , hayalimdeki işlerden birine böylelikle ilk adımımı atmış olmaktan çok mutluyum.
Onun haricinde uzun zamandır üstüne çalıştığım ama gerçekleştirmek için doğru zamanı beklediğim bir başka projem var , ‘hayat projem’ diyorum ona. Start verdim sonunda, hissediyorum doğru zaman geldi , çok yakında ne olduğunu açıklayacağım ama şimdilik daha benim sırrım olarak kalsın.

4.Moda hayatında ne anlam ifade ediyor?
Açıkçası bir yandan çok şey ifade ediyor , bir yandan da hiç bir şey. Çünkü moda çok geçici hızla değişen bir şey , kalıcı olan, esas olan sizin kendi yarattığınız stiliniz.
Bende bu bağlamda moda adı altında bize önerilen her türlü trendi takip ediyorum ama en nihayetinde her şeyden önce kendim için giyiniyorum. Benim stilim her zaman kişiliğimi, iç dünyanı mı yansıtıyor.

5.Çizmeler botlar tasarlıyorsun, özel üretip sadece kendin giyiyorsun, bir de üstüne giyip yayınlıyorsun,biraz haksızlık gibi geliyor!Bu konuyu ciddiye almayı düşünür müsün?
:))) eski parçalardan yepyeni bir şey yaratmayı veya işte kafamda yarattığım bir botu üretip giyinmekten aldığım hazzı size anlatamam , hayatımın her alanında kendim ürettiğim zaman benden mutlusu yok. Herkes mesela en çok Burning man kostümlerimi nerden aldığımı merak etmişti , hepsi eski kıyafetlerimden oluşuyor , terzide kesip biçip bu hale getirdim. Sorunuza çevap vermem gerekirse kendim için ürettiğim bu ürünlerin bu kadar beğeniliyor ve ilgi görüyor olması beni çok mutlu ediyor diğer yandan da inanılmaz motive ediyor.

5.Dünyada sana en çok ilham veren bloggerlar kimler?
Chiara Biasi , Shea Marie , Pernille Teisbaek , Thehautepursuit ve Elle Ferguson gibi isimleri severek takip ediyorum …

6.Eliz neyi hiç sevmez?
Ballerinas 🙈 bazı kadınlara çok yakıştırsamda benim asla giyinmeyeceğim bir ayakkabı modeli … birde mini tek parça etek , neden bilmiyorum ama kendime hiç yakıştırmıyorum.

7.Olmazsa olmaz stil parçaların?
Yaz-Kış giydiğim Cowboy botlarım , overknee çizmelerim , yüksek bel skinny veya boyfriend kotlarım , deri ceketlerim ve belime bağlamaktan asla vazgeçmeyeceğim gömleklerim.
9.Fit Eliz bize birkaç tüyo verse?Kaç gün spor yapıyorsun?Protein tozu var mı bu muhteşem kasların altında?
Normal şartlarda spor yapmadığım bir gün yok, evde düzenli olarak her sabah kendi sporumu yapıyorum , bazen buna haftada 3 kez ekstradan Pilates veya Kickbox ekleniyor. Hiçbir şekilde Supplement kullanmıyorum , sadece dengeli besleniyorum. Özellikle dengeli diyorum çünkü ben yeri gelince pizza, burger , bir tabak mantı gibi veya gecenin bir vakti canım istediğinde waffle’da yiyorum , ertesi gün de ona göre yediklerime yine dikkat ederek daha cardio ağırlıklı bir antrenman yaparak dengeliyorum. Diyet üstü diyet yapmıyorum , tek amacım sağlıklı ve güçlü olup , kendi bedenimde kendimi mutlu hissetmek ne aşırı zayıfım ne de fazla kaslı , aynaya baktığımda kendiyle barışık bir kadın görüyorum. Bu yüzden herkes kendini nasıl mutlu hissediyorsa, hayalinde nasıl bir vücuda sahip olmak istiyorsa ona göre bir yol belirlesin kendine , ordan burdan duydukları herşeye inanmasınlar , kendi üzerlerinde deneyimleyerek vücudlarını iyi analiz etsinler, çünkü insana neyin iyi geleceğini yine en iyi kendi bilir. Ve asla kendinizi küçümsemeyin, içinizdeki o sonsuz güce inanırsanız , yapamayacağınız ve başaramayacağınız hiçbir şey yok!

10.Moda Tutkusu sokağında Moda tutkusu’na konuk olmak nasıl bir duyguydu?
Ben sizde ve o unsuz şekersiz cookieler ve havuçlu kek’te tutuklu kaldım 🙂 güzel enerjiniz ve samimiyetiniz showroom’unuza ve ekibinize inanılmaz yansıyor , müthiş keyif aldığım bir iş oldu benim için🙏🏻💙
eliz2 eliz3 eliz4 eliz5

Leave a Comment