Style Visitors Volume 9:Merve Özkaynak

26 Aralık 2016

in The Look

mevy1MERVE ÖZKAYNAK

Ceket: Mybestfriends
Bluz: Mybestfriends
Pantolon: Mybestfriends
Ayakkabı: Christian Louboutin

1.Merve neler yapıyorsun?
*Youtube kanalımda güzellik alanında özgün ve ilgi çekici içerikler üretmek için çalışıyorum.

2.Nasıl başladın peki? Hayalindeki iş bu mu?
*İş hayatına erken yaşta başladım. 3 sene moda sektöründe, 5 sene reklam sektöründe çalıştıktan sonra kendim bir şeyler üretmek istediğime karar verdim. Para kazanmasam bile kendimi geliştirmeliyim düşüncesiyle çıkmıştım yola. Bu düşünceyle blog ve e-ticaret alanlarında iki farklı girişimim oldu ama içimde bir yerlerde hep ilgi alanımla uzmanlığımı birleştirebileceğim bir işim olsun istiyordum ve bir anda kendimi Youtube’da buldum. 2014 Ağustos ayında kanalımı açtım, açar açmaz da hamile olduğumu öğrendim. Kızımla birlikte aynı anda büyüttüm kanalımı. Aslında çocukluk hayalimdeki iş diyemem çünkü ben kendimi bildim bileli hep Veteriner olmak istedim ama olmadı… Hayat beni eğitimini aldığım sektöre yöneltti. Ama şimdi çok mutluyum kendimi ifade edebildiğim ve en önemlisi birçok kişinin hayatına dokunabildiğim bir işim var.

3.Her şey mümkün olsa bunu da yapardım dediğin?
*Veteriner olurdum 🙂

4.Son zamanlarda en sevdiğin cilt bakım ürünün?
*La Mer Cleansing Micellar Water” Bugüne kadar kullandığım en başarılı temizleme suyu. Aslında temizleme suyu demek biraz az geliyor çünkü cildi derinlemesine temizlemenin yanında, nemlendiriyor, mat ve sağlıksız cilt görünümünü ortadan kaldırıp ışıl ışıl ve siyah noktalardan arınmış bir cilt elde ediyorsunuz.

5.Moda senin için ne ifade ediyor?
*Kendimi içinde rahat, güzel ve özgüvenli hissettiğim şeyleri giymek.

6.Favori stil parçaların?
*Yüksek bel jeanler, spor ayakkabılar, siyah elbise.

7.Bir kadının olmazsa olmaz makyaj malzemeleri neler?
*Maskara, kapatıcı ve ruj iyi görünmek için vazgeçilmez 3 malzeme.

8.Bize makyaj hakkında bir kaç ipucu verseydin…
*Eskiden özel günlerde, şimdiyse günlük makyajlarımızda bile uyguladığımız ”Bronz pudrayla yüz boyutlandırma” yaparken, içinde kızıl-turuncu tonlar barındırmayan daha soğuk küllü kahve tonlu bronz pudraları tercih etmek; boyutlandırmak istediğimiz bölgelerde daha başarılı sonuç verir.

9.Moda tutkusu sokağında Moda tutkusuna konuk olmak nasıl bir duyguydu?
*Bugüne kadar kendimi en rahat ve mutlu hissettiğim çekimdi, çok keyif aldım. Enerjiniz ve birbirinden harika tasarımlarınız içinde kendimi çok rahat hissettiğim için ”hiç bitmesin” dediğim bir çekim oldu.

 

mevy2 mevy3 mevy4 mevy5

Leave a Comment