IN 2012

09 Ocak 2013

in The Life

2012 yılı bizim için gerçekten çok verimli geçti.Ancak hedeflerimize kısa zamanda ulaşabilmek için inanın çok sıkı çalıştık!

Geçmiş yaşantımızda lisans eğitimini aldığımız ve iyi bir kariyer edindiğimiz iş hayatlarımızı geride bırakmak ve yeniden öğrenci olmak inanın hiç de kolay değildi.Gerçekten sıkı öğrenciler olduk! Egodan uzak yaklaşık 4 yıldır başka bir yolun öğrencileriyiz. Ve öğrendikçe daha fazlasını istemeye fena halde odaklanmışız…

2012’nin ilk günlerinde ilk deneysel butik showroom açılışımızı yaptık. Kısa sürede minik atölyemizi ofisin bir parçası haline getirdik!All dergisinde eski ofisin fotografları yer alıyor.

Karın İstanbul’a düştüğü ilk  günlerde biz Harper’s Bazaar dergisi için İstanbul Moda haftasını izleyip, yorumladık! Bu gerçekten bu zamana dek yaptığımız en keyifli işlerden biriydi!Moda Haftası raporumuzun harfi harfine yayınlandığı derginin sayfalarında çaylak birer editörden çok krallığını ilan etmiş trendsetterlar gibi hissettik! Arkadaşlar hep söylerim, yaptığınız işin ne olduğu değil, size nasıl hissettirdiği en önemlisi!

Yazın başlarında yine harika bir Bebek Şenliği bize ev sahipliği yaptı! İlginç bir şekilde yine satış rekoru kırdık:) Gazetelerde haber olduk, yoğunluk herkesin dikkatini çekmişti.Koleksiyon sadece Bebek Şenliği’ne özeldi ve hepsi tüm yaz rahatlıkla giyilebilir parçalardı!

Yazın blogu yeniden tasarladık ve yeni yüzüyle çok daha çekici hale geldi! Mybestfriends’in hızlı büyümesinin yanında Moda Tutkusu’da çok keyifli projelere imza attı!  Pek çok marka ile verimli iş ortaklıkları kurduk! Blogun tepesindeki reklam yerimize ciddi teklifler aldık ama fazla seçici davranıp çoğunu geri çevirdik.İnsan günlüğünü her gün açıp baktığında gerçekten kendi gibi hissettiği bir şeyler görmek istiyor.Şu ara çok ciddi bir site ile görüşüyoruz ama bilemiyorum, reklam bölümünü belki de tamamen kaldırabiliriz.

Yazın sonlarına doğru  dağınıklık, sıkışıklık ve yoğun  talep bizi yeni yerimize taşınmaya zorladı! Hızla büyüyorduk ve artık atölye, kumaşlar, malzemeler ve makineler ofisi ele geçirmiş, bize danışmanlık ve koçluk yapacağımız alan bırakmamıştı!Ekim ayında Karakol’un bitişiğine, dünyaca ünlü markaların yanyana olduğu ara sokağa taşındık! Sadece kumaşları koyduğumuz ayrı bir odanın olması ne demek asla bilemezsiniz:) Bizden önce 25 yıl bir ressama ev sahipliği yapan dairenin muhteşem duvar dokusuyla aşk yaşadığımızı itiraf etmeliyim!Ustaların bu duvar boyanacak mı sorusuna kaç kez hayır dediğimizi tahmin bile edemezsiniz!

 

Ve yine Harpers Bazaar adına İstanbul Moda Haftası’nı takip edip, sokak modasını bizim gözümüzle okuyucuya aktardık!Yazın moda haftaları çok daha iç açıcı!

Mybestfriends Couture imzalı kostümler hazırlamaya başladık!Kişiye özel dikimin yanında hazır gece kıyafetlerini de showroom’a astık.

Arkadaşlar yaşam ve stil koçu ayrıca stil danışmanı olarak kişiye özel uzun süredir çalışıyoruz.İlk defa Vakkorama ile Refresh Yourself kampanyası sayesinde toplu ve özel bir kesime hitap etme fırsatı yakaladık. Vakkorama’nın 4 noktasında workshop düzenledik, Moda Tutkusu’nun gözünden Stil’i anlattık!

Ve Instagram!Bu yıl deli gibi tutkunu olduğumuz bu görsel portalda 20.000’lere ulaştık! Instagram’ın “Moda kraliçeleri” maillerinize ölüp bitiyoruz elbette!Çok fazla almasak da negatif yorumları sildiğimiz doğru.Ama bunlar bizimle ya da stilimiz ile ilgili değil, tamam itiraf ediyorum stilimiz hakkında pek sık negatif yorum almıyoruz.Silinen yorumlar başka insanların vücutları ile ilgili iğrenç..vb gibi hakaret içeren cümleler.Negatifi sevmiyoruz arkadaşlar, negatif insanlardan uzak durun siz de!

 

İlk defa gerçek bir stüdyoda, gerçeklik ötesi bir model ile Mybestfriends ürünlerini çektik!

Tüm yıl boyunca pek çok dergide yer aldık! Basın bölümünden detaylı görebilirsiniz, pek çok dizinin başrol oyuncularını giydirdik! Bir moda programına katıldık  ve zamansızlıktan bize yapılan güncel bir moda programını yapmayı üstlenmeyi geri çevirdik! Bu teklifi bu yıl daha detaylı değerlendirmeyi planlıyoruz!Bizi TV’de izler miydiniz? Ne kadar çok pot kırabileceğimi hayal bile edemiyorum!

 

Aralık ayında Bilstore Kanyon mağazasında yerimizi aldık!

İlk defa kışın ortasında yaz koleksiyonunu bitirdik!Buna varolmanın dayanılmaz hafifliği diyorum!Şimdilerde sevgili Deniz Marşan ve Başak Dizer Fransez’in açtığı Room’da 14 tasarımcı ile buluşmaya hazırlanıyoruz! Bu bizim için yepyeni bir soluk alacağımız, bambaşka bir platform olacak!Dün açılışı yaptık!Yoğun kara rağmen parti kalabalıktı!Ama bunun görsellerini ayrı bir postta paylaşacağım.

2013 hepimizin için çok daha iyi olsun!Sevgiler!

 

 

 

{ 3 comments… read them below or add one }

1 ...by YESIM Ocak 9, 2013, 19:21

Öncelikle sizin icinde basari dolu harika bir 2013 olsun!
2012’yi tekrar hatirlatma fikri cok güzel. Coook güzel yeniliklere imza atmissiniz, tebrikler.
Ben hala yurtdisina satis konusunu aciklayacaginiz günü bekliyorum 🙂 Umarim bekleyisim uzun sürmez!

TV Programi konusuna gelince bence hiiiic girmeyin o ise. Markaniz ve siz özelsiniz ve zaten internet sayesinde isminizi duyuruyorsunuz. Televizyon programi benim gözümde belirli bir zamandan sonra popülerligini yitiriyor ve olusan markaya veya taninan kisilere zarar veriyor. Zaten yeterince modaya yönelik degisik programlar var.
Vakkorama ile yaptiginiz is birligi gibi olan önerileri degerlendirin derim. Yüzünüzü ve markanizi eskitmeden adinizi duyurmak kalicilik saglar.
Tabikiii hepsi nacizane kendi düsüncelerim 🙂

Herseyin en güzeli sizlerle olsun sevgili Aysegül ve Yasemin!
Sevgilerle
Yesim

Cevapla

2 PAPIS STYLE Ocak 9, 2013, 19:45

Yolunuz hep açık olsun, ne güzel buralara kendi çalışmalarınızla, azminizle ve işi sevmenizle basamakları temkinli adımlarla çıkarak gelmişsiniz. Çok daha iyileri olsun. Sevgiler.

Cevapla

3 eliff Ocak 10, 2013, 00:15

Fashion Queens, bu bence en çok size yakışıyor, çalışan şehirli kadının rol modellerisiniz ve gördüğüm bildiğim kadarıyla pek çoğumuza da ilham veriyorsunuz. Tv programı eğer yarışma formatında olmayacaksa bence çok mantıklı, size çok yakışacaktır. Ofisinize geleceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum, sevgiler.

Cevapla

Leave a Comment