MODA TUTKUNLARI İÇİN “ISTANBUL FASHION WEEK” VOLUME 1

10 Nisan 2012

in Miscellaneous,The Life

İSTANBUL MODA HAFTASI KONU OLUNCA….
İzleyicilerimizden gelen sayısız maile artık buradan cevap verelim istedik!Söz konusu IFW olunca hassas davranmaya özen gösteriyoruz çünkü!Genel olarak sorular bu iki noktada toplanıyor:
SORU: “Moda haftasında 4 gün boyunca bizleri tweete boğup, instagramda muhteşem fotograflar paylaştınız; sayenizde oradaymışız gibi hissettik; fakat neden moda haftasına blogta yer vermediniz?”
SORU:Siz de mi organizasyona tepki gösteriyorsunuz? Beğenmediğiniz için mi yayınlamıyorsunuz?
Sevgili Moda Tutkunları,
Biz bu yıl düzenlenen İstanbul Fashion Week 2012′ yi Harper’s Bazaar adına izledik, görüntüledik ve elde ettiğimiz verilerle Mart sayısında tam 4 sayfa sokak modasını yorumladık! Bizi oradan takip edeceğinizi bildiğimizden, ara ara da buradan ne giydim postları yaptık!
Tasarımcılarımız ile yaptığımız röportajlar ve görselleri sonbahara saklamıştık! Ama moda tutkunlarını daha fazla bekletmek olmaz gibi görünüyor!
Beğenmemek şöyle dursun, organizasyonun PR şirketi olan İstanbul İletişim’e sonsuz minnet duyuyoruz! Gerçekten çok nezih, akıllı ve planlı bir organizasyondu.Günden güne geliştiğimizi unutmayalım.
Bir şeyi eleştirmek ile yargılamak arasındaki farkı hep hatırlayalım!Benim kulağımın arkasındaki küçük peri, bana hep şöyle der:
Yalnızca yaptığı işte mükemmel olan kişilerin eleştirilerine kulak ver!Onlar yapıcı ve seni yüceltecek öğretilerdir!Eleştirdikleri konuda bilgisi olmayanlara sadece gülümse, zamanla öğreneceklerdir…
Beğenmek ve beğenmemek elbette en büyük hakkımız, ama yorumlamak ve yargılamak için…
Neyse tüm bu negatif seslerin sesini kısalım!
Artık Türkiye’de de Moda Haftası var!
Artık İstanbul’da sokak modası çekebileceğimiz bir platform var!
Artık tasarımcılarımızı daha yakından tanıma ve onlardan ilham alma şansımız var!

 

Tüm tasarımcılarımıza katıldıkları için,
İTKİB’e verdiği destek için,
Basın mensubu tüm arkadaşlarımıza canla başla çalıştıkları için,
Organizasyonda yer alan tüm çalışanlara emekleri için,
Blogger arkadaşlarımıza an be an yayın yaptıkları için,
Ve aklıma gelmeyen ama
Modaya maddi ve manevi yatırım yapan herkese katkıları için;
Tüm MODA TUTKUNLARI adına sonsuz teşekkürler…
Hazırlık aşamaları, yakaladığımız ilginç kareler ile MODA HAFTASI VOLUME 1 başlasın!

 

Fotograflar, Yürek Akbar (dahi çocuk!)
Uğurkan Erez Tuvana defilesi öncesi…
Başak!O bir tane!!!Bizim gözümüzde, 2Shoppers Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan, Türkiye’de yeni bir iş kolu yaratan ve moda anlayışını güncelleyip kesinlikle canlandıran öncülerden!
Favori mankenimiz!

Yurtdışından blogger arkadaşımız!
 

 

{ 3 comments… read them below or add one }

1 Trendsum Nisan 10, 2012, 11:40

Başlığı görünce üzerin uzun bir ara geçti hala neden konuşuluyor bu IFW dedim 🙂 Ama belli ki sizi gelen sorular bunaltmış ve böyle toplu bir cevap vermek istemişsiniz 🙂 Organzasyona katılmadığım için bilemiyorum ama genelde hakkında çok da olumlu bir şey duymadım ama zamanla daha iyi olacağı kanatindeyim.. Sevgiler.. 🙂

http://trendsum.blogspot.com/

Cevapla

2 ilknur Nisan 10, 2012, 12:18

ben orda sizinle tanışma şansı yakaladığım için dünyanın en kötü organizasyonu olsada farketmezdi:)ve bence güzeldi de…kulağının arkasında ki küçük peri de gerçekten haklı.paylaşımiçin teşekkürler:)

Cevapla

3 ilknur Nisan 10, 2012, 12:19

ben orda sizinle tanışma şansı yakaladığım için dünyanın en kötü organizasyonu olsada farketmezdi:)ve bence güzeldi de…kulağının arkasındaki küçük peri de gerçekten haklı.paylaşım için teşekkürler:)

Cevapla

Leave a Comment