Style Visitors Volume 14: Cansu Akın

30 Mayıs 2017

in The Look

Cansu Akın

Elbise: Mybestfriends
Ayakkabı: Aldo

 

  • Merhaba Cansu, ModaTutkusu’na hoş geldin! Seni biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?

Merhaba, hoşbulduk! Ben Cansu, 25 yaşında bir Youtube kanalı sahibesiyim, vlogger da diyebiliriz tabi 🙂 Kanalımı açalı neredeyse 2 sene olacak. Aslında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezunum ve yüksek lisansımı da aynı bölüm üzerine yapıyorum, fakat kendimi bir anda Youtube’un içinde buldum, artık tek mesleğim bu oldu, çok severek yapıyorum bu işi 🙂

  • Bize göre sen YouTube’un tatlı kızısın. Peki, YouTube senin için ne ifade ediyor?

Çok teşekkür ederim! 🙂 Youtube benim bütün hayatımı biriktirdiğim yer oldu aslında. İzleyenler benimle birlikte gittiğim her yere geliyor, benimle birlikte çok şeye şahit oluyor, acımı da mutluluğumu da paylaştığım, bana dair bütün anıların toplandığı bir yer Youtube. Bireysel bir kanalı ne kadar profesyonel kullanabilirim tabi ama amacım her zaman gençlere güzel örnek olmak ve izleyen herkese o sıcak arkadaşlık hissini verebilmek aslında. Youtube kanalını açtıktan sonra tabi ki hayatım değişti, her zaman yanımda olduğunu hissettiğim çok fazla güzel insanla tanıştım, beni çok desteklediler ve bu benim için çok değerli. Bu yüzden de bildiğim, öğrendiğim, öğreneceğim ve yaptığım her şeyi paylaşmaya devam edeceğim..

  • Nasıl başladın peki? Hayalindeki iş bu mu?

Liseden beri hep bloggerları takip eder, ben de yapabilir miyim acaba diye düşünürdüm. Modaya hep bir ilgim vardı fakat makyaja olan ilgim aslında üniversitede başladı. Çok seviyorum ürünleri denemeyi, kullanmayı fakat tabi ki bu konuda profesyonel olduğum söylenemez:)) Üniversitenin son senesinde öylesine bir Instagram hesabı açtım, çok dalga geçmişti arkadaşlarım. Sonrasında biraz yazı yazdım bloguma fakat artık video revaçtaydı, zamana ayak uydurmak lazım! Hayalimdeki iş jeoloji mühendisi olmak değildi elbet, daha kreatif, kendim yön verebileceğim bir şey yapmak istiyordum, sanırım yavaş yavaş başarıyorum 🙂 Kesinlikle istediğim bir şeydi, yoksa yapılamaz zaten.

  • Sosyal medyanın hayatına kattığı olumlu – olumsuz neler oldu?

 

Sosyal medya acımasız. Sizi tanıyan, tanımayan, hayat görüşü aynı olan- olmayan herkesin yorum yapmaya hakkı var tabi ki. O yüzden zaman zaman sizi kıran yorumlar da oluyor, heveslendiren de. Bu tarz yorumlar insanı demoralize edebiliyor, fakat benim için olumlu yönü daha ağır basıyor! Hayatıma mükemmel insanlar girdi, çok şey öğrendim. Tanımadığım ama desteklerini, iyi kalplerini hissettiğim birçok insan oldu, onlarla buluştuk, tanıştık. Bazen sokakta karşılaşıyoruz, gelip direk sarılıp “aa bunu mu giydin, geçen gün almıştın değil mi?” diyorlar mesela, samimi arkadaşım gibiler. Bu sıcaklığı görmek bile aslında her şeye bedel.

 

  • Modanın hayatındaki yeri nedir desek? Alışveriş rutinin nasıldır mesela?

 

Annemin mesleği nedeniyle moda çocukluğumdan beri hayatımdaydı zaten. Annem hep benimle gezer, arada bana özel şeyler dikerdi. Alışverişlerim de yine annemle ya da en yakın arkadaşlarımla fikir alışverişi yaparak oluyor. Bir şeyi beğenirsem, önce biraz düşünürüm nasıl kullanabilirim diye, buna karar verip daha sonrasında alırım 🙂 Sadece ayakkabı, çanta ve takı konusunda zaaflarım var.

 

  • Kurtarıcı kombinini tarif edebilir misin?

 

Sanırım boyfriend veya skinny bir jean, bir sneaker ve sweatshirt benim imza kombinim 🙂

 

  • Sana en çok ilham veren bloggerlar kimler?

 

İlk takip ettiklerimden Chiara Ferragni, Negin Mirsalehi, Gala Gonzalez, Stylescrapbook hala çok severek takip ettiğim isimler arasında. Bunlar dışında daha çok yabancı youtuberları takip ediyorum.

 

  • Peki, en sevdiğin markalar?

 

En sevdiğim markalar Cheap Monday, bu aralar Gucci, Lazy Oaf, Unif, Chloe ve Proenza Schouler sanırım, ama en çok alışveriş yaptığım sanırım herkes gibi Zara’dır.

 

  • Senden bir kadına verilebilecek en kullanışlı makyaj ipucunu istesek?

 

Makyaj yapmış gibi görünmemeniz çok önemli bence. Ya da her zaman hafif, daha doğal görünümler tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Her üründen çok fazla uygulamadığınız zaman daha güzel makyaj yaptığınızı göreceksiniz! Bir de Highlighter’ı asla unutmayın!

 

  • Saçların harika, sanırım hiç sıcak işlem uygulamıyorsun. Peki, bu saçlara sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?

 

Çok teşekkür ederim! Herkes harika olduğunu düşünmüyor tabi, beğenen de çok beğenmeyen de ama ben buyum. Lisede hep sıcak işlem uygular, özenirdim fakat bu o kadar çok zaman alıyor ki! Artık yapmıyorum. Benim gibi saçlara sahip kızlar da artık doğal haliyle kullanmaya başladıklarını söyleyince çok seviniyorum. Genetik olarak annem, ananem ve ben, hatta kuzenlerim bile aynı şekilde dalgalı ve kabarık saçlara sahip. Çok saçım var, bakımı çok zor ve kuru. Ne kadar baktığımı tahmin bile edemezsiniz fakat yine de kuruyor. Duştan sonra saçıma 2-3 avuç dolusu yağ sürüyorum gerçekten ve saçım yine kabarıyor 🙂 Ama bu şekilde seviyorum ben, sizin de beğenmenize çok sevindim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment