About

BİZ KİMİZ? ABOUT US

İŞ KADINI, Businesswoman/ Entrepreneur

Üniversitede İşletme bölümünü bitirip, sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra kendi markalarını kuran başarılı iki iş kadını…

Two successful businesswoman who established their own brand after working as an executive in private industry after earning their undergraduate degrees in business and management.

MODA TASARIMCISI, Fashion Designer

Türkiye’nin en başarılı moda akademisinde iki yıl boyunca moda tasarım eğitimi alıp, kendi markaları için çalışan iki tasarımcı…

Two designers running their own business as partners after studying fashion design for two years at one of the most popular fashion design schools in Istanbul.

 

STİL DANIŞMANLIĞI ve ALIŞVERİŞ UZMANLIĞI,  Style Counseling and Personel Shopping Expertise

Kişiye özel geliştirdikleri NLP alt tabanlı “Stil Dengesi” methodu ile fark yaratan ve kalıcı bir stil kazandıran sayısız Stil Danışmanlığı ve Alışveriş Uzmanlığı deneyimi.

Extensive style coaching and shopping expertise which makes the difference with “Style Balance” approach based upon the personalized NLP method and which provides a long lasting personal style.

MODA BLOGGERI, Fashion Blogger

Türkiye’de stili ile fark yaratıp Moda otoriteleri tarafından kabul gören, yazıları ile kaliteli bir yaşam tarzını anlatan iki moda bloggerı…

Two fashion bloggers who made a big splash with their own styles and who present a high quality and fashionable lifestyle with their blogs which are well respected by fashion authorities.

MODA EDİTÖRLÜĞÜ, Fashion Editor

Profesyonel yayınlarda moda, trend ve moda haftaları ile ilgili pek çok editörlük deneyimi.

Various editorial experience on professional publications regarding latest trends, fashion weeks and various fashion runway shows.

MYBESTFRIENDS

Mybestfriends Moda ve Tasarım Stüdyosu, 2011 yılında iki genç tasarımcı ve girişimci olan Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün tarafından kuruldu.

Mybestfriends kişiye özel haute couture tasarımlarının yanında hazır giyim ürünleri de tasarlamaktadır ve bu ürünler Nişantaşı Mybestfriends Tasarım Stüdyo’sunda sergilenmektedir.Ayrıca Hazır Giyim sektöründe yer alan diğer firmalara özel koleksiyon ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mybestfriends farklı olmak için farklı davranmanın ve giyinmenin önemini vurgulayan bir tasarım markasıdır.Tek parça ile sade şıklığı savunan Mybestfriends bünyesinde, yalnızca birinci sınıf kumaşlar kullanılarak özel tasarım ve üretim yapılır.

Tasarım ekibi olarak tüm dünyada trend akımı yaratan, dahası trendlere öncülük eden tasarımlar ortaya koymuştur.

 

Mybestfriends fashion and design studio was established by two young designers and entrepreneurs Aysegul Afacan Koksal and Yasemin Ogun.

Mybestfriends designs both ready to wear and haute couture type clothing and accessories and these are showcased at the Nisantasi Mybestfriends Design Studio. In addition, Mybestfriends provides specialized collection and consulting services to other brands in fashion industry.

Mybestfriends is a design brand emphasizing being and acting stylish. Only the highest quality fabrics and materials are used for the special and custom design.

As the design team we have showcased and utilized the latest trends and trendsetting movements worldwide.

 

INSTAGRAM’IN MODA OTORİTELERİ… Instagram Experts on Fashion

Moda Tutkusu iki moda tutkununun gündelik hayata bakış açılarını anlatan, izleyiciye hem eğlenmeyi hem moda ile ilgili farkındalık yaratmayı vaat eden keyifli ve dopdolu bir blog!
“Sevdiğimiz, aşık olduğumuz “en” lerimizi paylaştığımız bu blogta, gündelik stilimizi, keyifli yazılarımızı keşfettikçe bizden vazgeçemeyeceksiniz!”
Moda Tutkusu keyifle, dostlukla ve sinerjiyle, izleyenlerini renkli ama gerçek bir dünyaya taşıyor.

Her sabah güne başlarken ilham veren Instagram görselleri, trend ve moda haberleri aktaran tweetler ile “7/24 Moda” , bizim sloganımız!

Bizi izlemeye devam edin !!!
Sevgiler,

Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün

Moda Tutkusu, a dynamic and rich internet blog that promises to raise awareness for fashion and entertainment and also expresses two fashion fanatics’ point of views on their daily lives.
Moda Tutkusu will carry their followers into a colorful and exciting world with companionship and synergy.

Keep following us !!!
Cheers,

Aysegul & Yasemin

{ 7 comments… read them below or add one }

1 Kelsey Aralık 26, 2012, 22:31

Hi,
I am so in love with your coral maxi skirt. Are you selling it or willing to make one?

Cevapla

2 Bergsonism Mayıs 28, 2013, 00:07

Hi, I discovered your page on and while the info looks excellent,
I think your blog could possibly be going through some web browser compatibility troubles.

If I use Firefox, it comes up just fine, but if I use Chrome, it
comes up looking overlapped and off-kilter. I simply wanted to provide you with a little bit of info, that’s all.

Cevapla

3 Monserrate Haziran 15, 2013, 22:44

Hi there admin, I just wanted to give you a brief heads up that your current Link: http://modatutkusu.net/hakkinda is being flagged as a possibly malicious site in my internet browser firefox. I would highly suggest having someone look into it. You could certainly lose a lot of readers due to this issue. Very best of Luck.

Cevapla

4 münire Temmuz 17, 2013, 12:06

stil yada moda tasarımcısı nasıl olunur

Cevapla

5 tülay Şubat 1, 2014, 08:19

estetikte “denge ve düzen” önemli çok iki kavram … kombinasyon ve tasarımlarınızda da bu “denge ve düzen” fazlasıyla ön planda, net ve yalın bir çizgiyi göz önüne seriyor… tasarımın her alanıyla iç içe olan bir insan olarak sizi zevkle takip ediyorum ve takdir ediyorum, deneyimlerinizi genç kitlelerle paylaşırsanız sevinirim … sevgiler

Cevapla

6 Moda Tutkusu Şubat 2, 2014, 17:29

Cok tesekkurler:)

Cevapla

7 MERVE Ağustos 12, 2014, 13:16

Merhaba Ayşegül & Yasemin Hanım;

Hakkınızdakileri okurken hangi okulda moda tasarımı egtimi aldıpınıza dair bir bi,lgi göremedim acaba hangi okulda egitim aldığınızı yazar mısınız bende moda egitimi almak için okul araştırıyorum =) şimdiden teşekkürler….

Cevapla

Leave a Comment